+86 131 3393 4934

Јазик

 • Англиски
 • Шпански
 • арапски јазик
 • француската
 • германски
 • Јапонски
 • Португалски
 • Кореја
 • тајландски
 • Виетнамски
 • индонезиски
 • Персискиот
Насловна » производи » Електронски етикета полица
Електронски етикета полица

  Магацински стоки Пик-ап паметни етикети

  2.9 етикета ePaper инчен екран
  Се користи за склад стока пик-ап.

  контакт Сега
  • Опис
  • спецификација
  • Анкетната

   

  Sunpai нуди серија на паметни електронски етикети, вклучувајќи LP290A-B.

  LP290A-B поврзува со Магацински информации стока база на податоци преку 2.4GHz безжична

  мрежа, и тоа покажува информации за производот(како што се име, цена, потекло, регистрација,

  бар-код, квантитетот и така натаму) на својот екран во реално време.

  LED индикација статус;

  функции на копчињата функција;

  поддршка IP54 водоотпорен.

  екран електронска хартија, нудат совршен читливост и агол на гледање, и потрошувачката на ултра ниска моќност(1 години траење на батеријата).

  модел:LP290A-B

  димензии:127*44.5*18.5mm

  Големина на приказ:67*29mm

  резолуцијата:296*128

  Тежина:81g

  Предниот капак: заштитен капак.

  Копче: За да ракувате со производот.

  екран: екран Е-хартија.

  Инсталирајте предвремени: еластична структура, лесно да се инсталира и ослободување.

  Поп држач: Држач за промоција на полица.

  област на батеријата: За да го инсталирате на батериите.

  задниот капак: заштитен капак.


  Магацински таг работна Следниве:

  растојание за комуникација

  15~ 50m

  работна фреквенција

  2.4Ghz

  Агол на гледање

  175°

  Спротивно

  8:1

  Ефективни освежување температура

  0~ 35 ℃

  работна температура

  0~ 45 ℃ 

  Температура на чување

  -20~ 55 ℃ 

  Тип на батерија

  LithiumCR2450

  Траење на батеријата

  1 години (внатрешната температура)

  индустриски Рејтинг

  IP54

  Испраќам барање

  Ве молиме да се чувствуваат слободни да го кажете вашето барање во форма below.We ќе ви одговори во 24 часа.

  мени