+86 131 3393 4934

Јазик

 • Англиски
 • Шпански
 • арапски јазик
 • француската
 • германски
 • Јапонски
 • Португалски
 • Кореја
 • тајландски
 • Виетнамски
 • индонезиски
 • Персискиот
Насловна » производи » Електронски етикета полица
Електронски етикета полица

  Супермаркет ePaper цената

  7 големини ×2 боја-екранот за избор;
  екран ePaper целосно прилагодени;
  Може да се прикаже на било кој јазик, QR код , баркод ,слика итн;
  Траење на батеријата >5 години.

  контакт Сега
  • Опис
  • спецификација
  • Анкетната

  со електронски полица означување (ESL) ви помага да се реакција на брзо кога ouside сретне конкуренција.

  Тоа ви помага да заштедите време со автоматски надградби цена.

  Тоа \ 's поисплатливи од хартија, и ги подобрува вашите клиенти \ 'искуство со точни, сигурен цените.

  големи електронски полица тагови може да прикаже повеќе детали во врска со стока поради екран хартија големината е.

  Голема етикета често се користи за приказ на дигитални стока или други посебни цена стоки и информации.

   

  Работно дијаграм:

  За целиот систем ESL,Истата вклучува етикети,базната станица,софтвер и преносни читателот.

  Етикети се користат за прикажување на информации производ.

  Базната станица се користи за испраќање сигнал до етикети.

  Софтвер се користи за управување со информации за производот,продавница и работи.

  Рачно читателот се користи за врзуваат проект етикети и етикети проект повеќе conveniently.It, исто така, може да го промени информации за производот директно.


   

  ESL Софтвер:

  За ESL систем,софтвер и поддршка технологија е многу important.We се работи на ESL систем за повеќе од седум години,,Ние сме биле

  подобрување и прилагодување на нашиот софтвер во текот на седум години и се направи повеќе лесен за користење и управување со.  SVC15S


   

  1.54 инчен,44.5*35.9*13.7mm

  Бела црна црвена боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

  SVC21S


   

  2.1 инчен,72*36.4*14.3mm

  Бела црна црвена боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

  SVC27S


   

  2.7 инчен,77.71*50*14.3mm

  Бела црна црвена боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

  SVC29S


   

  2.9 инчен,90*41*14.5mm

  Бела црна црвена боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

   
   
   
   

  SVC29Y

   

  2.9 инчен,90*41*14.5mm

  Бела Црна жолта боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

  SVC42S

   

  4.2 инчен,105*91*13.2mm

  Бела црна црвена боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

  SVC42Y

   

  4.2 инчен,105*91*13.2mm

  Бела Црна жолта боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

  SVC58S

   

  5.8 инчен,138.3*111.8*13.8mm

  Бела црна црвена боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

   
   
   
   

  SVC58Y


  5.8 инчен,138.3*111.8*13.8mm

  Бела црна црвена боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

  SVC75S

   

  7.5 инчен,185*124.3*13mm

  Бела црна црвена боја

  фреквенција:Bluetooth 5.0

  Bsttery:1200mA

  Траење на батеријата:5 Години

  работна температура:0℃ ~ 30 ℃

   

  SVPDA

   

  Dual-band Wi-Fi

  500 мегапикселна камера

  4000mAh батерија

  Quad Core процесор

  4G / 3G поврзување

   

  SVAP-C


  Прав со POE

  Димензии: 183 * 183 * 35mm

  Работно temprature: 0 ~ 45 ℃

  Моќност: 48V POE

  Тежина: 500g

  работна фреквенција:2.4+5G

  Брзина: 1167M

   

  Испраќам барање

  Ве молиме да се чувствуваат слободни да го кажете вашето барање во форма below.We ќе ви одговори во 24 часа.

  Контактирајте не
  мени