+86 131 3393 4934

Јазик

 • Англиски
 • Шпански
 • арапски јазик
 • француската
 • германски
 • Јапонски
 • Португалски
 • Кореја
 • тајландски
 • Виетнамски
 • индонезиски
 • Персискиот
Насловна » производи » Електронски етикета полица
Електронски етикета полица

  Свежа храна LCD дисплеј цена тагови

  7 инчен LCD екран етикета
  Се користи за свежи област, цена може да се промени од страна на рачно снимање директно присутен.

  контакт Сега
  • Опис
  • спецификација
  • Анкетната

  Опис на производот

  Свежи цена тагови дигитални полица се користат за прикажување на зеленчук, плодови и други свежи производи цена.

  Поддршка на цената на промена директно од рачни HT304. така, честите промени на свежо цени стока ќе биде лесно за корисниците.

  модел: TS825S / TS825D


  димензии: 290*230mm


  Големина на приказ: 170*70 mm (7инчен)


  Тежина682 g


  свежи Површина - Главната бојното поле на супермаркет

  · СТОКИ Собрани Гостите: донесе Речиси 1/3 На Passeger на проток, 25% се придонесе 35% обемот на продажбите
  · Sypermarket Свежи Површина во најдобра позиција да одразува на карактеристиките на супермаркет за управување со.
  · за да се формира Супермаркет Диференцијација.
  · висок Губење, ниска маржа: Загубата на ненавремено Markdown Продажба Предизвикани До 80%

  решение - Надвор од мрежа решение

  · Преку Handheld Читач Директно Ажурирање цената на свежо цената
  · Без докинг со систем ERP, Намалување систем распоредување праг
  · Многу погодна за местото на привремени Valence за одговор
  · Syetem Имплементација период е пократок, Помалку се вклучени Површинска


   

   растојание за комуникација

   15~ 50 m

   работна фреквенција

   2.4Ghz

   пренос на електрична енергија

   Max0dbm

   работна температура

   0~ 45 ℃

   Температура на чување

   -20~ 55 ℃

   индустриски Рејтинг

   IP53

   Тип на батерија

   4xLithiumCR2450

   Траење на батеријата

   4 години (ажурира еднаш дневно)

   


  Испраќам барање

  Ве молиме да се чувствуваат слободни да го кажете вашето барање во форма below.We ќе ви одговори во 24 часа.

  Контактирајте не
  мени