+86 131 3393 4934

Јазик

 • Англиски
 • Шпански
 • арапски јазик
 • француската
 • германски
 • Јапонски
 • Португалски
 • Кореја
 • тајландски
 • Виетнамски
 • индонезиски
 • Персискиот
Насловна » производи » додатоци
додатоци

  базната станица

  контакт Сега
  • Опис
  • спецификација
  • Анкетната

  производ Вовед

   

  Базната станица е мост за поврзување на серверот и е-тагови. Информациите се пренесуваат и успеа меѓу ESL сервер облак и ESLs преку базната станица.

  Кога информациите на стока обновено на облак систем, на база на Bluetoothволја станица испраќа сигнал до ESLs.И повратни информации известува ПОС систем,тогаш ажурирате информации за производот.


   

  SunpaiTag Електронски цената Преглед на системот

  Електронски систем Полица Етикета состои од elables, сервер, прекинувачи, базни станици, Софтвер.На телефон и информации за производот во базата на податоци ќе бидат копирани од ПОС систем на електронски полица етикета софтвер систем апликација;Потоа се ажурираат цените или други информации ќе бидат испратени преку WAN на станици база, која потоа ќе се распореди на ажурирање во текот на целата продавница преку безжична BLE 5.0 пренос.

   

  Физички карактеристики

   

  LAN порта
  1*10/100/1000М Gigabit
  моќ
   48VDC / 0.32A 802.3af
  димензија
   168*168*30mm
  монтажа
  Таванот планината / ѕидниот
  сертификација
  CE / RoHS
  Max Потрошувачка на енергија
  12W
  работна температура  -10℃ ~ 60 ℃
  работна Влажност
  0%До 95% без кондензација
  безжична Карактеристики

  BLE Стандард
  BLE 5.0
  енкрипција
  128-битна AES
  оперативниот фреквенција ESL
   2.4—2.485GHz
  покриеност Опсег
  20m
  Wi-Fi стандард
  802.11AC / n / a / g / b
  Wi-Fi Фреквенција
  2.4GHz&5GHz
  Испраќам барање

  Ве молиме да се чувствуваат слободни да го кажете вашето барање во форма below.We ќе ви одговори во 24 часа.

  Контактирајте не
  мени